Atrakcje w pobliżu Dąbki-Bobolin

Bobolin położony jest pomiędzy Darłowem a Dąbkami i znany jest z pięknej, piaszczystej i szerokiej plaży,oraz czystego powietrza pełnego w leczniczy jod.

W odległości zaledwie 150 m znajduje się stadnina koni, gdzie można skorzystać z jazdy konnej dla dorosłych oraz jazdy na kucykach dla najmłodszych. Możliwa jest również romantyczna jazda konna brzegiem morza o zachodzie słońca.

Bobolin ze względu na swój niecodzienny mikroklimat przynależy do uzdrowiska Dąbki co czyni go atrakcyjnym pod względem leczniczym jednocześnie czerpiącym korzyści z braku tłumu i spokoju na plaży.

Dąbki położone w sąsiedztwie zapewniają wypoczywającym w Bobolinie szereg atrakcji takich jak windsurfing, pływanie łódkami i rowerami wodnymi po jeziorze Bukowo.

Dla dzieci również można znaleść wiele atrakcji w postaci zjeżdzalni, karuzeli i mnóstwa gier na automatach.

Atrakcje w pobliżu - Darłowo/Darłówko

Ze względu na swe położenie Bobolin jest atrakcyjną ofertą dla każdego wczasowicza ponieważ gwarantuje atrakcje sąsiednich miejscowości za dużo niższą cene.

Korzystanie z atrakcji Darłówka takich jak port który obejmuje 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym.

Turystów najbardziej zaciekawi port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe oraz wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty.

Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego. Dalsze wypady, na przykład rejs na Duńską wyspę Bornholm, są również dostępne dla turystów.

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych - odbywa się od 1999 roku. Dokładnym miejscem zlotu jest "Patelnia" w Darłówku Wschodnim. Entuzjaści pojazdów militarnych mogą oglądać liczne czołgi, transportery, samochody i motocykle wojskowe.

Latarnia Morska - położona jest przy ujściu Wieprzy do Bałtyku, tuż przy wejściu do portu w Darłówku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. Latarnia powstała w XIX stuleciu wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wówczas dużo niższa. Kolejne przebudowy doprowadziły do stanu jaki możemy podziwiać dziś.